יו”ר ועדת החוץ והביטחון

”המנהרות מעזה, ואם יש כאלה גם לחזבאללה בלבנון, את המנהרות האלה צריך וניתן להפוך לבית הקברות הגדול ביותר למחבלים שנבנה אי פעם בעולם”

אבי דיכטר / 18.02.2016

ב-3 באוגוסט 2011 הגיש דיכטר, יחד עם עוד 39 חברי כנסת, את הצעת “חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי”, שביקשה לקבוע את אופיה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. לפי ההצעה, ישראל תוגדר כ”הבית הלאומי של העם היהודי”, וייקבע שהוא העם היחיד שיממש בה את זכותו להגדרה עצמית, וזאת כדי למנוע מדינה דו לאומית. לפרטים נוספים על הצעת החוק, הכנסו לאתר הלאום.

ב-31 במאי 2016 נכנס לתפקיד יו”ר ועדת חוץ וביטחון. דיכטר מכהן גם כראש ועדת המשנה למודיעין ולשירותים החשאיים.

לאור חוסר הנוכחות של הרשות ברצועת עזה, אומר דיכטר שלא ניתן לקדם היום את תהליך השלום. דיכטר מאמין כי במצב הנוכחי קיימות שלוש מדינות בין הירדן לים – שלוש ישויות: ישראל, הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון והחמאס בעזה כמו כן הוא סבור כי מדינת ישראל צריכה להתעקש בכל דרך שכל משא ומתן עתידי יהיה מול רשות פלסטינית אחת, לה יש חוק אחד ונשק אחד לביטחון פנים. דיכטר סבור כי הסכם אוסלו נכשל, ופתרון שתי המדינות לא ריאלי כבר עשר שנים. בעת הזאת על ישראל לחזק את הבנייה בישובים הקיימים ביהודה ושומרון, לבנות בירושלים ולחזק את היישובים בבקעת הירדן.

ראיון מיוחד בעיתון דה מרקר
קישור לכתבה

ראיון מיוחד בעיתון ישראל היום
קישור לכתבה

אבי דיכטר בערוץ 2 על מנהיג החמאס יחיא סנואר

נאומו של יו”ר ועדת החוץ והביטחון בכנס של ‘שורת הדין’

אבי דיכטר בראיון על פשעי החמאס בעזה